Křoupat zdravě-foto

Spolu s M. Dolinovou v představení účinkuje Milan Duchek. Také dvě velké maňáskové postavičky Křupíka a Smaženky.

Představení trvá 1 hodinu a 20 minut. Dle potřeby se ale dá přizpůsobit okolnostem. Může se hrát i 20 či 40 minut.
Výhodou je, že se dá vypustit okolní příběh obou dětí a zúžit na samotné jejich stravovací zlozvyky a následné ztloustnutí. Písničky a soutěže samozřejmě zůstávají.


Na příkladu postav Jeníčka a Mařenky, kteří se v našem příběhu jmenují Křupík a Smaženka, Michaela ukazuje, kam to vede, když jsou děti ochotné obětovat smažené a křupavé pochutiny, které jejich organizmus zatěžují, za svoje zdraví, štíhlou pohyblivost a dokonce za lásku svých nejbližších.
V příběhu vystupuje Babice Připálenice, která tady funguje coby majitelka „rychlého občerstvení“ s osmaženým až připáleným sortimentem jídel. Přesně takovým, jaké naše děti milují.
Další děj ukáže, kam to může dojít, když je někdo zavřený a násilím nucený tyhle věci sníst. Nejenže se mu to zprotiví ale ještě navíc příšerně ztloustne. Ke „ztloustnutí“ na jevišti skutečně dojde!

Tento příběh, který samozřejmě dobře skončí, by měl ukázat, jak chutné a zábavné mohou být ty zdravé a netučné a přesto hodnotné potraviny.
Příběhem se vinou písničky na téma jídla a pochutnávání /Představte si, co jsem měl dnes k obědu od J.Šlitra/, soutěže, ve kterých děti samy určují a hádají, na co je která potravina dobrá a ze které jenom ztloustneme.

Celý příběh končí tím, že Babice Připálenice musí změnit sortiment jídel z nezdravých na zdravá. Samotné děti by jí měly napovídat, které.