Herec, moderátor, muzikant

Aleš Háma

(*6.5.1973, Karlovy Vary)


„Když se člověk může živit tím, co ho těší, je to dar, za který je potřeba každý den děkovat…“


Vystudoval Pražskou konzervatoř s Jakubem Wehrenbergem, Adélou Gondíkovou, Terezou Pergnerovou, Kateřinou Hrachovcovou a mnoha dalšími.Během studií založil hudební formaci Drážní těleso Aleše Hámy.

V roce 1993 nastoupil - ještě při studiu - do svého prvního angažmá v divadle v Kladně, kde získal nepostradatelné herecké zkušenosti.

Životní zkušenosti sbíral v letech 1994 a 1995 v městečku Palo Alto nedaleko San Francisca v USA. Během těchto dvou let se věnoval studiu angličtiny, zahradničení, hlídání dětí, cestování, muzice, divadlu a ve škole, kde studoval také školničil a trénoval kopanou. Zkrátka - práce se evidentně nebojí!

Věnuje se hudbě od roku 1996, kdy vznikla v divadelním klubu divadla ABC jako mejdanové těleso skupina Hamleti, která v nezměněné sestavě hraje dodnes. S Jakubem Wehrenbergem vysílali 7 let na radiu Frekvence 1 pořady Peřiňák, Hodiny zpěvu a tance, Nedělní filmovka, Knedlo zelo vepř aneb Každá rána dobrá a Cambus. Práce v rádiu ho nejen bavila, ale získal tu dobrý vklad do moderátorské profese.

Hrál v mnoha muzikálech: Pomáda, Rebelové, Tři mušketýři, Jak se lítá vzhůru, Producenti, Limonádový Joe, Angelika, Dracula, Baron Prášil, Ať žije rokenrol a další…

V televizi si zahrál amerického vojáka Billa ve filmu Vůně vanilky, Josefa Valčíka v Operaci Silver A, dále pak v komedii Kolotoč, Šťastná rodina Vlastimila Venclíka, v Dešťové víle a v seriálu Zdivočelá země.

Televizní moderování začínal ve Snídani s Novou pak už to šlo ráz na ráz: Zlatá Mříž, Zlatá hokejka, Sportovec roku, Eňo Ňůňo, TV soutěž 4 v obraze , každoročně Atlet roku, soutěž Taxík a mnoho dalších pěkných pořadů jako třeba cyklus Duety – když hvězdy zpívají.

Je ženatý a má dva syny. Jeho žena Gabriela je scénografka a interiérová designérka. Miluje přírodu, hory, chvíle strávené s dětmi na kajaku či ve vodě i samotu s udicí u vody. Rád vaří a vůbec…je to kluk, co miluje život.

V naší agentuře hraje v představení Frankie a Johnny.