Herečka

Carmen Mayerová

(*11.9.1944, Trutnov)

Po své mamince, která pocházela z baleárského ostrova Mallorca, zdědila španělskou krev a temperament. Její matka Antonia Mar Torell Mir byla vdaná za malíře Karla Mayera.
Carmen od malička poslouchala vážnou hudbu, hrála na klavír a chodila do baletu.

V letech 1960 - 1967 působila v Klicperově divadle v Hradci Králové (Nezvalova Manon Lescaut, Shakespearův Večer tříkrálový), v letech 1967 - 1991 byla členkou Městských divadel pražských.
V jejím repertoáru jsou zastoupeny role jak dramatické, tak konverzační (např. J. B. Shaw: Čokoládový hrdina, G. Hauptmann: Před západem slunce, E. O'Neill: Smutek sluší Elektře).

Na svém kontě má i řadu muzikálových rolí (Řek Zorba, Muž z kraje La Mancha, Chicago). V letech 1982 - 84 působila jako host v Hudebním divadle v Karlíně v titulní roli slavného muzikálu Hello Dolly.
Od roku 1991 je bez stálého angažmá, hostuje v divadlech v Mladé Boleslavi a Liberci, v Městských divadlech pražských i u různých soukromých agentur.
Její hudebnost je základním předpokladem i pro zdařilou interpretaci melodramu.
V naší agentuře ji můžete vidět v těchto představení.
Hodně smíchu a pár slz, Jak se co dělá a Pocta Edith Piaf


Se svým manželem Petrem Kostkou vychovala čtyři dcery a dnes se oba těší ze čtyř vnuček, dvou vnuků, dvou pravnuků a pravnučky.