Když se řekne kniha...

(beseda pro děti z 1. - 5. třídy)

…kde se dozvědí vše o vzniku knihy. Velice poutavou, hravou a názornou formou, s porozuměním pro dětské vnímání a duši, vypráví paní Jelenová, jak se kniha píše, ilustruje, tiskne a váže.
Ve vyprávění nechybí zmínka o psaní její maminky M.Zinnerové ani o vlastních zkušenostech nasbíraných během práce v knihařské dílně.

Povídání je proloženo ukázkami kreseb, malováním a uzavřeno autogramiádou s možností zakoupení knih se slevou.


Drak drango - hrdina přichází

Drak Drango-obálka

(beseda pro děti z 1. - 4. třídy)

To tu ještě nebylo! Napsaný příběh a kreslený komiks vedle sebe v jedné knize.
Nový báječný hrdina Drango je velkorysý, ale trochu ješitný drak, který má smysl pro humor. Snaží se najít nový domov ve vesničce plné pozoruhodných stavení a nedůvěřivých lidí.
Díky své hravosti si snadno získá hlavně děti. Sbližování s dospělými je však pro Dranga strastiplnou cestou, plnou napětí a dobrodružství, na které musí prokázat nejedno hrdinství.

Beseda o inspiraci a vzniku této nevšední knížky uzavřená autogramiádou a následným prodejem knihy.


Kočka Linda, poklad rodiny

Kočka Linda-obálka

(beseda pro děti od 1. do 6.tř.)

Poutavé vyprávění o vzniku knížky inspirované skutečným kotětem, o dalších titulech a o tvorbě v širších souvislostech vůbec.
Humorně laděný program doplňuje autorské čtení, kreslení „na živo“, ukázky originálů ilustrací a různých fází rozpracovanosti knih. Děti se stanou „spisovateli“ při kontaktních hrách, hádají odpovědi na veršované hádanky. Dozvědí se rozdíly mezi scénářem a knížkou.
Pořad uzavírá autogramiáda spojená s prodejem knih.

Požadavky: v případě horší akustiky mikrofon, stojan s archy papíru a silné fixy, stolek, židle.