V každé besedě autor nejprve přiblíží dětem svou práci při ilustrování a psaní knížek. Poté následuje autorské čtení a na závěr je vždy diskuse s dětmi, odpovědi na dotazy všeho druhu, prodej knih i obrázků za snížené ceny a samozřejmě autogramiáda.


besedy k výuce dějepisu pro 2.stupeň ZŠ

Dějepis nejen vážně...

Alchymistův učeň-obálka

V Čechách, na pražském dvoře, vládne císař Rudolf II..
Praha je díky němu navštěvována umělci a vědci.
Do sídelního města přichází i prostý chlapec Gluša.
Věří, že zde najde možnost obživy a uplatnění. Nemá však štěstí a ocitne se jako žebrák na ulici. V osudové chvíli se ho ujme mistr Luper, který ho zasvětí do tajů alchymie.
Chlapec pozná touhu po vzdělání, poznává alchymickou historii a co tato věda může světu přinést. Netuší však, že se čím dál víc zaplétá do nebezpečné hry, kde alchymie ukazuje svou odvrácenou tvář.

Období vlády Rudolfa II. a tajemná alchymie v historické Praze. Napínavý příběh a seznámení o tom, jak se alchymie dnes projevuje do současného světa.

Tauros-obálka

Na starověkém ostrově Kréta žije chlapec Aristo.
Čeká jej skok přes nebezpečného býka. Má tak právo být přijat mezi dospělé. Musí se ale vyrovnat se svým strachem, čelit nebezpečím a pokusit se najít vztah ke svému otci. Podaří se mu získat lásku mladé dívky, která se vrátila do jeho života?


Čtenáři se seznámí s prostředím historické Kréty.
Poznají její kulturu, náboženství i běžný život.

pro 3.-5.tř. ZŠ

Dům pro myšku Elišku

Dům pro myšku Elišku-obálka

Eliška není obyčejná myš.
Zázračná rostlina, kterou se živí, umí prodloužit život!
Na rozdíl od členů své rodiny je zvídavá a touží po dobrodružství. Chce mít krásnější domov, než je myší díra.

Vydejme se tedy spolu s ní hledat ideální příbytek! Svět je plný staveb a jistě se pro ni nějaká najde!
Anebo nalezne Eliška něco úplně jiného?

Kniha je určena pro děti od 8 let. Čtenář se seznámí s historickými stavbami z celého světa

pro 1.-2.tř. a 3.-5.tř. ZŠ

Poznáváme přírodu

Pozorování v přírodě-obálka   Tajemné a kouzelné stromy-obálka

"Pozorujte přírodu jako Ondřej a Hanka, kteří po celý rok týden po týdnu zaznamenávají vše, čeho si všimli na svých toulkách přírodou do svého deníku. Oba kamarádi vás budou na stránkách při zkoumání přírody inspirovat.
A víte, že i stromy mají svá tajemství? Některé mají i kouzelnou moc. Proč se lidé klanějí dubu? Třeba proto, že dokázal odolat čertu!


Interaktivní pořad s loutkami, autorským čtením a soutěží se spisovatelkou Martinou Drijverovou a ilustrátorem Vojtěchem Otčenáškem nad knížkou „Pozorování v přírodě“ a nejčerstvější NOVINKOU "Tajemné a kouzelné stromy". Děti soutěží nejen v přírodovědných znalostech, ale hovoří i o otázkách ochrany přírody.

STÁLÁ SLEVA

pro II. stupeň ZŠ

Světové objevy

Ďáblova písmena-obálka

Kapitán La Pérouse, plul, jak se říkalo, z neštěstí do neštěstí. Přesto objevil mnoho důležitých námořních cest i dosud neznámých míst. Beseda se spisovatelkou Martinou Drijverovou a ilustrátorem Vojtěchem Otčenáškem nad knížkou „Ďáblova písmena“. Děti si uvědomí nejen, jak významné jsou objevy v nejrůznějších oblastech, ale i to, jak lidský přístup může výzkumy ovlivnit.

Duchové na mé lodi-obálka

Jsou tady. Slyším je! Chodí po palubě, naříkají. Duchové. Duchové jsou na mé lodi! Říkal jsem Margaret, že má na vyvolávání duchů zapomenout. Je to přece podvod. Ale když přijdou sami…? Elisha Kane byl kapitán záchranné výpravy, která se měla vydat po stopách polárního objevitele Johna Franklina. Expedice vyrazila k severu v květnu roku 1853. Když se po dlouhých a vyčerpávajících měsících přiblížila k severnímu pólu, na palubě se začaly dít zvláštní věci…

STÁLÁ SLEVA

pro I. stupeň ZŠ

Památná místa Čech a Moravy

Tajemný kůň-obálka   Ztracený trpaslík-obálka

Putování po nejzajímavějších místech naší země s knížkami "Tajemný kůň" a "Ztracený trpaslík"

Děti se seznámí s památkami sedmi největších měst České republiky a projdou nejtajemnější jeskyně v Čechách i na Moravě.

STÁLÁ SLEVA

pro II. st. ZŠ

Chrlič

Boj dobra a zla ve staré Praze

Chrlič-obálka

Je právě půlnoc.
Za prudkého deště obživne na katedrále svatého Víta kamenný chrlič.
Neví nic o světě ani o lidech.
Kdo ho oživil a za jakým účelem?

Chrlič se vydá hledat poznání a odpovědi do centra tajemné Prahy.
Potká množství přízraků a bytostí,
hodných i zlých.

Spřátelí se s mladou dívkou,
která mu ukáže lidství ukryté v jeho kamenném srdci.
Jaký osud Chrliče čeká? Přikloní se na stranu dobra či zla?

To se čtenář dozví v této temné fantasy knize, která je zároveň i kronikou známých a méně známých legend z historického města Prahy.


pro 1.-3.tř. ZŠ

Mechanické rybičky

Mechanické rybičky-obálka

ekologický pořad

"Mechanické rybičky" je komiks, ve kterém pan výtvarník svoje obrázky také doprovodil vlastním textem. Je to tedy jeho prvotina na poli spisovatelském.
Autor si s dětmi povídá o ohrožení planety Země, o tom, čím mi lidé můžeme zemi škodit, ale čím také můžeme pomáhat. Hodnotí technické možnosti výroby umělých živočichů a diskutuje s dětmi o tom, zda mohou tyto výtvory nahradit živou přírodu. Zmíní se o chráněných rostlinách a zvířatech i o tom, jak jim pomáhat.
Děti mohou samy uvádět příklady, co ony pro udržení ekologické rovnováhy dělají (nebo někdy udělaly).


PŘEDNÁŠKA

Arteterapie v životě dětí i dospělých

pořad nejen pro dospělé

o metodě sloužící k uvolnění, vyjádření emocí a porozumění sobě i jiným prostřednictvím výtvarných technik. Výklad, jak výtvarné umění umožňuje verbální komunikaci, rozvíjí imaginaci člověka a co se dá z děl vyvodit.
Pan Otčenášek uvede i několik ukázek z tvorby v oblasti arteterapie a zmíní se o některých tématech určených pro výtvarné zpracování. Na závěr diskuse a autogramiáda s možností si zakoupit některá s děl tohoto výrazného umělce.